Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada yayıncıların en çok sorduğu soruların yanıtlarını inceleyebilirsiniz.

Telefonla iletişim sağlayabiliyor muyuz?

Ne yazık ki telefonla destek ve iletişim sağlayamıyoruz. Sebebi şudur. Bundan 3 yıl önce Twitch yayıncılarına hizmet vermeye başladığımızda, tüm yayıncılar ile telefonla görüşüyorduk. Fakat sitemiz dünya çapında popüler hale gelip, Türk yayıncılar tarafından ziyaret edilmeye başlandığında taleplere yetişemez duruma geldik. Bırakın telefonu, e-mail üzerinden gelen tüm sorulara bile zaman zaman geç dönüş yapabiliyoruz. Çünkü yayıncılar sadece tasarımlarla ilgili değil, yayıncılık ile ilgili de sorular sorma ihtiyacında bulunuyorlar. Türkiye başta olmak üzere; Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, Kanada, Rusya, Polonya, İsviçre gibi çok sayıda ülkeden ayda 3000’den fazla Türk yayıncı sitemizi ziyaret etmektedir. 1 ay içerisinde çalışmalarını hazırlayabildiğimiz maksimum yayıncı sayısı 10 ya da 15 kişidir. Sipariş veren – vermeyen her yayıncıyla ayrı ayrı telefonla destek vermemiz ya da sorularını yanıtlamaya çalışmamız durumunda, aktif siparişlere yetişemeyiz. Siparişi kesinleşmiş ve çalışmasına başlanılan tüm yayıncılar ile Discord üzerinden sürekli iletişim halindeyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Özel tasarım kanal çalışması nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi tamamen yayıncıya özel hazırlanan tasarım çalışmasıdır. Özel tasarım çalışmaları; yayıncının taleplerine, renk zevkine, yayın konseptine uygun olarak hazırlanır. Hazırlanan tasarımlar başka yayıncılara kesinlikle verilmez (satılmaz), sadece siparişi oluşturan yayıncıya ait olur.

Hazır paket tasarım çalışması nedir?

Tek tip formatta hazırlanmış olan tasarımlardır. Sipariş veren yayıncılar için yalnızca tasarım renkleri ve logo değişikliği yapılan çalışmalardır. Teslim süresi maksimum 72 saattir. Dönemsel yoğunluk olduğunda, sipariş sırasına göre işleme alınmakta olup, teslimatlar 4-5 iş gününü bulabilmektedir.

Özel tasarım siparişi oluşturduğumda süreç nasıl işler?

Siparişinizi oluşturduktan sonra, sistem mevcut (aktif) siparişlerin durumuna göre birkaç dakika içerisinde otomatik olarak size bir e-mail gönderir. Bu mail içeriğinde sipariş sıranız ve siparişinizin başlama tarihi yer alır. Eğer bu takvim ve sıra sizin için uygunsa, gelen maile UYGUNDUR şeklinde yanıt vererek ilk işleminizi tamamlamış olursunuz. Onayınızın doğrultusunda sipariş talep formunuzdaki bilgiler ile sistem tarafından Müşteri hesabınız ve Sipariş detaylarınız oluşturulur. E-mail ve SMS olarak gelecek olan bilgiler ile müşteri panelinize giriş yapabilirsiniz.

Hazır paket tasarım siparişi oluşturduğumda süreç nasıl işler?

Siparişinizi oluşturduktan sonra, sipariş talep formunuzdaki bilgiler ile sistem tarafından Müşteri hesabınız ve Sipariş detaylarınız oluşturulur. Özel tasarım gibi sipariş sırası beklemezsiniz. E-mail ve SMS olarak gelecek olan bilgiler ile müşteri panelinize giriş yapabilirsiniz.

Full kanal tasarımı siparişi verirsem indirim oluyor mu?

Tek seferde full kanal tasarımı siparişi verirseniz 250 TL tutarında indirim alabilirsiniz. Bunun yanında alternatif fırsatlar da tercih edebilirsiniz. Bu indirimden yararlanabilmek için, buraya tıklayarak tek seferde full kanal tasarımı siparişi oluşturabilirsiniz. Tercihiniz siparişinizi oluşturduktan sonra müşteri hesabınıza tanımlanacaktır.

Facebook, Dlive, Nonolive Youtube yayıncısıyım. Tasarım yapıyor musunuz?

Twitch kanalınız için hazırlayacak olduğumuz tasarımları tüm platformlarda da sorunsuzca kullanabilirsiniz. Twitch haricindeki diğer platformlara özel tasarımlar hazırlamıyoruz.  Youtube, Facebook kapağı, Youtube video introsu, Instagram post ya da story tasarımları yapmıyoruz.

Ödemeyi peşin mi yapmam gerekir?

Evet. Bunun sebebi şudur. Dünya geneli çok fazla sayıda Türk yayıncı tarafından özel kanal tasarımı siparişi gelmektedir. Siparişlerin belli bir sıraya, düzene ve teslimat süresine alınabilmesi için ödemeyi peşin yapmanız gerekmektedir. Bazı yayıncıların siparişten vazgeçmesi, farklı sebeplerden ya da bütçesini tamamlayamamasından ötürü, diğer sipariş veren yayıncıların sipariş sıralarında herhangi bir aksama ya da erteleme olmaması için bu işlem gereklidir.

Hangi ödeme yöntemleri bulunuyor?

Sipariş ödemelerinizi İş Bankası , VakıfbankZiraat Bankası , Papara veya bu bankaların ATM’lerinden 7×24 gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz diğer bankalardan da EFT işlemi yapabilirsiniz. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız Western Union ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Ödemeyi yapmazsam ne olur?

Müşteri hesabınız ve siparişiniz sistemde oluşturulduğunda “ödeme bekliyor konumunda işlem yapılmasını bekliyor olacaktır. 24 saat içerisinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir. İptal edilen siparişlerin sipariş sırası ve çalışma başlangıç tarihi, sipariş vermek isteyen diğer yeni yayıncılara devredilir. Yeniden sipariş oluşturup tekrar sıra alabilirsiniz, fakat aynı kategoride sistem tarafından IPTAL edilmiş bir siparişiniz varsa yeni siparişiniz 30 gün sonra işleme alınır. Sipariş sıranızı ve başlama tarihinizi garantiye almak için 7 gün 24 saat Ziraat Bankası , İş Bankası ya da Vakıfbank ATM‘lerinden sipariş ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme bilgilerine nereden ulaşacağım?

Müşteri hesabınıza giriş yaparak sipariş detayınızda bulunan ÖDEME butonuna tıkladığınızda, ödeme yöntemlerine ait bilgileri görebileceksiniz.

Haftasonu sipariş verdiğimde sipariş sıram ertelenir mi?

Siparişinizi haftasonu ya da resmi tatillerde oluşturduysanız ve ödeme yönteminiz DİĞER BANKA EFT ise sipariş ücretiniz bir sonraki iş günü sisteme yansayacaktır. Bu yüzden bu dönemlerde gelecek diğer siparişlerin sipariş sıranızı erteleyebilme olasılığı yüksektir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ya da İş Bankası müşteri olmasanız bile, her iki bankanın ATMlerinden 7 gün 24 saat sipariş ödemenizi gerçekleştirebilir, sipariş sıranızı garantileyebilirsiniz. Aynı zamanda Papara üzerinden ek ücret ödemeden sipariş ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Sipariş sıram geldi. Şimdi ne olacak?

Sipariş sıranız geldiğinde, tasarım talebi oluştururken belirtmiş olduğunuz isteklere özel olarak çalışmalarınıza başlanır. Her aşama (Logo, kanal konsepti, renkler vs) hazırlandıkça, email ve sms ile bilgilendirilerek onayınıza sunulur. Her çalışma onayınız doğrultusunda ilerleyeceği için sonunda beğenmeyeceğiniz sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Revizyon (düzenleme) talep edebiliyor muyum?

Tabi mümkün. Fakat genel konsept onayınız alındıktan sonra farklı bir konsepte geçmeyi talep etmediğiniz sürece, dileğiniz kadar düzenleme isteyebilirsiniz.

Çalışmalarım ne kadar sürede tamamlanıp teslim ediliyor?

Eğer full kanal tasarımı siparişi verdiyseniz, sipariş başlangıç tarihinizden itibaren maksimum 7 – 10 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Hazır paket tasarımı siparişi verdiyseniz, sipariş başlangıç tarihinizden itibaren maksimum 3 – 4 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilir. Sipariş başlangıç tarihi : siparişinizi oluşturduğunuzda sistem size otomatik olarak bir onay maili göndermektedir. Bu mail içerisinde sipariş başlangıç tarihiniz bulunmaktadır. Onay verilmeyen siparişler işleme alınmaz.

Sadece ihtiyacım olan bazı çalışmaları yaptırmak istiyorum. Yine de sıra beklemem gerekiyor mu?

Evet. Çalışma sırası ve işleyişin aksamaması adına, sadece 1 adet abone rozeti siparişi dahi verseniz, sipariş sırası ve başlangıç tarihi almanız gerekmektedir.

Siparişimi İPTAL etmek ve iade talebinde bulunmak istiyorum.

Sipariş başlama tarihiniz (sıranız) geldiğinde ve sipariş çalışmalarınıza başlandığında siparişinizi iptal edemezsiniz. Yalnızca sipariş başlama tarihiniz (sıranız) gelmeden siparişinizi iptal edebilir ve iade talebinde bulunabilirsiniz.

Buradaki soru ve cevaplar haricinde kafama takılanlar var.

Aşağıdaki formu doldurursanız, en kısa sürede sorularınızı yanıtlarım.

    * Neden cep telefonu zorunlu? - "Spam ve sahte mesajların önüne geçmek ve size SMS ile bilgilendirmeler yapmak için."


    ÖZEL TASARIM TALEBİ OLUŞTUR!